VI збори Ради Запорізької обласної спілки споживчих товариств та VI звітно-виборна конференція обласної профспілкової організації

Отправлено 30 нояб. 2015 г., 00:16 пользователем Наталия Наталия

24 листопада поточного року у м.Запоріжжі відбулись VI збори Ради Запорізької обласної спілки споживчих товариств та VI звітно-виборна конференція Запорізької обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації.

На робочих зборах були підведені підсумки роботи системи за 9 місяців 2015 року, розглянуті перспективи закінчення поточного господарсько-фінансового року, обговорені та прийняті важливі організаційні рішення щодо подальшого реформування споживчої кооперації області в контексті реформування споживчої кооперації України.

Кращими за обсягами господарської діяльності, як і раніше залишаються Запорізьке і Мелітопольське РСТ (голови правлінь Еділханов Алі Хусейнович і Губенок Федір Федорович), підприємство споживчої кооперації "ВТП "Універсал" ЗОССТ" (директор Водоп'янов Олександр Григорович), Бердянське і Пологівське РСТ (голови правлінь Щокіна Валентина Василівна та Бугрім Юрій Федорович). Прибуток спілки за підсумками дев'яти місяців склав 1,9 млн.грн. У звітному періоді організації споживчої кооперації області перерахували податків і зборів до бюджетів усіх рівнів і в позабюджетні фонди в сумі 11,4 млн.грн. Податкове навантаження дуже велике, залишається сподіватися, що очікувана податкова реформа пом'якшить податковий прес і дасть можливість розвиватися малому бізнесу.

Вибори до місцевих органів влади показали, що наші працівники продовжують користуватися повагою і довірчим ставленням мешканців територій. Кащишин Любов Михайлівна, голова правління Приморського РСТ, обрана депутатом Приморської міськради. Депутатами Андріївської селищної ради обрано голову Андріївського споживчого товариства Педан Ганну Степанівну, Михайлівської селищної ради – Мілокум Наталію Леонідівну, інспектора по кадрах Михайлівського РСТ та голову профспілкового комітету райспоживтовариства. Депутатами Кушугумської селищної ради стали Білоконь Наталія Олександрівна, голова споживчого товариства «Аю-Даг» та Суліменко Людмила Дмитрівна, завідуюча магазином №26 споживчого товариства «Аю-Даг». У Ново-Олександрівській сільраді буде працювати Кравчук Валентина Василівна, голова споживчого товариства "Лотос". Вітаємо наших колег і сподіваємося, що депутатська робота буде плідною і принесе користь і місцевим громадам, і споживчій кооперації.

Значну увагу у своєму виступі голова правління Бондаренко Олег Степанович приділив зовнішнім впливам, небезпечним для ведення бізнесу. В нестабільній соціально-економічній ситуації, коли продовжується падіння ВВП, зростає інфляція, скорочуються реальні доходи та знижується купівельна спроможність населення необхідно прикладати значних зусиль для ефективного господарювання та виконання статутних завдань споживчої кооперації – спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану.

Передумовами успішного господарювання та розвитку системи є відновлення конкурентних позицій системи на ринку товарів і послуг шляхом більш ефективної маркетингової політики, розвиток електронної комерції, залучення інвестицій на модернізацію технологічної бази, створення нових об’єктів від кооперативних структур країн ЄС.

Важливою подією і початком нового етапу в діяльності споживчої кооперації України стало обрання голови Правління Укркоопспілки Гороховського Іллі Леонідовича членом Виконавчого комітету Міжнародного Кооперативного Альянсу. Така довіра міжнародної кооперативної спільноти сприятиме підвищенню іміджу споживчої кооперації України, посиленню її впливу на міжнародній кооперативній арені, захисту прав та інтересів українських кооператорів, наповненню новими важливими перспективами стратегічних планів розвитку споживчої кооперації України.

Ми продовжуємо процес реформування споживчої кооперації області згідно Програми реформування системи споживчої кооперації України. Для вирішення організаційних питань VI зборами прийняте рішення скликати позачерговий з'їзд споживчої кооперації Запорізької області у березні-квітні 2016 року.

По закінченню роботи VI зборів Ради Запорізької обласної спілки споживчих товариств відбулась VI звітно-виборна конференція Запорізької обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації. На конференції заслуханий звіт голови обласної профспілкової організації про роботу обласного комітету профспілки за п’ять років. Головою обласної профспілкової організації обрана Ніколова Людмила Володимирівна, яка виконувала ці обов’язки і в попередньому звітному періоді. Обрані склад обкому, делегати на VI з'їзд Профспілки працівників споживчої кооперації України та делеговані представники обласної профорганізації до складу Центрального Комітету профспілки працівників споживчої кооперації України та його Президії. Визначені напрямки подальшої діяльності обласної та членських профспілкових організацій в захисті трудових, економічних та соціальних прав та інтересів членів профспілки, та спільній з правліннями кооперативних організацій діяльності з посилення ролі та авторитету профспілок та споживчої кооперації в регіоні. З нагоди 25-річчя утворення профспілки працівників споживчої кооперації України кращі профспілкові активісти нагороджені Почесними грамотами.

Дощова осіння погода не змарнувала піднесеного робочого настрою учасників форуму. З почуттям виконаного обов'язку вони роз'їхалися по домівках з готовністю втілювати узгоджені плани.

Comments